Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

  Despre film

In jos 
+2
crina
ForteStollen
6 participanți
AutorMesaj
ForteStollen
Doamna la bucatarie
ForteStollen


Mesaje : 213
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/04/2011
Varsta : 25
Localizare : Buzau

 Despre film    Empty
MesajSubiect: Despre film     Despre film    I_icon_minitimeJoi Mai 05, 2011 9:32 am

In timpul regatului Goryeo, undeva intre 1300-1360, stravechiul stat coreean a ajuns sub controlul dinastiei mongole Yuan. Obligat sa trimita soldati si fecioare imparatului mongol, regele Goryeo-ului (interpretat de Ju Jin-mo) se vede redus la simpla calitate de vasal. Acesta era casatorit, prin traditie, cu fiica imparatului mongol al dinastiei Yuan. Regele din Goryeo, insa, a avut ambitia de a crea Kunryongwe, o Garda Regala bine instruita, cu baieti crescuti si antrenati de mici chiar in Palatul regal. Acestia erau niste soldati mai mult decat instruiti si loiali regelui, oricand dispusi sa-si sacrifice viata pentru acesta. Dar Regele incepe sa nu mai fie pe placul imparatului mongol in momentul in care nu se intrevede un urmas la tron; de aceea se incearca, la sugestia imparatului, desemnarea ca print mostenitor a unui var al Regelui, Lordul Kyungwon, sustinut de ministri. Pentru a evita aceasta umilinta, Regele pune la cale un plan imoral: ii cere Sefului Garzii Regale sa o lase insarcinata pe Regina. Insa Seful Garzii nu era nimeni altul decat…amantul regelui, iar de aici ia nastere un triunghi amoros cu consecinte catastrofale nu doar pentru cei 3, ci pentru insusi soarta regatului.

Filmul este unul extrem de controversat, nefiind recomandat persoanelor minore. Filmul e regizat de Yu Ha (regizorul lui “A Dirty Carnival”).


Sursa descriere: koreafilm
Sus In jos
crina
Om de rand
avatar


Mesaje : 4
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/08/2011

 Despre film    Empty
MesajSubiect: Re: Despre film     Despre film    I_icon_minitimeLun Aug 01, 2011 3:52 am

l-am vazut. are unele scene erotice asa ca cei sub 18 ani nu trebuie sa il vada. Eu insami am derulat la unele scene
Sus In jos
Min
Admin
Admin
Min


Mesaje : 1134
Reputatie : 5
Data de inscriere : 26/04/2011
Varsta : 25

 Despre film    Empty
MesajSubiect: Re: Despre film     Despre film    I_icon_minitimeLun Aug 01, 2011 4:20 am

sincer nu l-am vazut dar pare interesant
Sus In jos
Evelyna
Viitoare doamna insotitoare
Evelyna


Mesaje : 115
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Tulcea

 Despre film    Empty
MesajSubiect: Re: Despre film     Despre film    I_icon_minitimeSam Apr 07, 2012 10:25 pm

.......eu l`am vazut :)).... vroiam sa o vad doar pe Song Ji Hyo....
Sus In jos
ramona
Om de rand
avatar


Mesaje : 9
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/08/2011

 Despre film    Empty
MesajSubiect: Re: Despre film     Despre film    I_icon_minitimeVin Iul 20, 2012 2:43 am

Aceasta prezentare este copiata de pe koreafilm. Va rog sa luati masuri!!!!
Sus In jos
Unnie
Admin Fondator
Admin Fondator
Unnie


Mesaje : 3056
Reputatie : 0
Data de inscriere : 18/05/2012

 Despre film    Empty
MesajSubiect: Re: Despre film     Despre film    I_icon_minitimeVin Iul 20, 2012 5:25 am

desigur asa voi face. multumesc ca ai anuntat
Sus In jos
Continut sponsorizat





 Despre film    Empty
MesajSubiect: Re: Despre film     Despre film    I_icon_minitime

Sus In jos
 
Despre film
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Despre film
» Despre film.....
»  Imagini din film
» Despre film
» Despre film

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Seriale si Filme :: Filme Coreene :: Filme Istorice :: A frozen flower-
Mergi direct la: