Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Coreea de Sud creeaza o armata

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Hyorin
Admin
Admin
Hyorin


Mesaje : 1405
Reputatie : 5
Data de inscriere : 25/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Siret

Coreea de Sud creeaza o armata Empty
MesajSubiect: Coreea de Sud creeaza o armata   Coreea de Sud creeaza o armata I_icon_minitimeSam Apr 07, 2012 8:09 am

Armata sud-coreeana va crea o scoala universitara pentru a forma studenti care sa poata combate atacurile informatice lansate de Phenian, a anuntat un purtator de cuvant al armatei, citat de AFP.

Scoala va fi deschisa in 2012, in parteneriat cu Universitatea Korea. Va avea circa 30 de studenti pe an si formarea la nivel inalt va dura 4 ani.

In timpul cursurilor, studentii vor invata sa pareze virusii informatici, sa se pregateasca psihologic impotriva atacurilor cibernetice si sa combata tehnic aceste atacuri.Armata va plati pentru formarea acestor studenti, care vor deveni ulterior ofiteri si care vor trebui sa ramana in serviciu 7 ani.

Coreea de Nord este banuita de detinerea unei echipe de elita de informaticieni, insarcinati cu desfasurarea atacurilor contra sistemelor informatice ale vecinului din Sud.In mai, autoritatile de la Seul au acuzat armata ca a lansat un atac ce a paralizat operatiunile uneia dintre cele mai mari banci din Coreea de Sud, dupa ce, in martie, precum si in urma cu 2 ani, a acuzat Phenianul de atacuri cibernetice la adresa agentiilor guvernamentale si institutiilor financiare.
Sus In jos
https://seriale-coreene.forumgratuit.ro/
Evelyna
Viitoare doamna insotitoare
Evelyna


Mesaje : 115
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Tulcea

Coreea de Sud creeaza o armata Empty
MesajSubiect: Re: Coreea de Sud creeaza o armata   Coreea de Sud creeaza o armata I_icon_minitimeSam Apr 07, 2012 10:40 am

Ma enerveaza Coreea de Nord.....dc nu se pot intelege???:(
Sus In jos
Co.
Slujnica
Co.


Mesaje : 54
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/04/2012

Coreea de Sud creeaza o armata Empty
MesajSubiect: Re: Coreea de Sud creeaza o armata   Coreea de Sud creeaza o armata I_icon_minitimeLun Apr 09, 2012 3:28 am

Mie mi se pare ciudat acest razboi intre aceste doua state infratite.
Sus In jos
suzy_suz26
Moderator
Moderator
suzy_suz26


Mesaje : 44
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/05/2012
Varsta : 27
Localizare : siret

Coreea de Sud creeaza o armata Empty
MesajSubiect: Re: Coreea de Sud creeaza o armata   Coreea de Sud creeaza o armata I_icon_minitimeMier Mai 23, 2012 4:33 am

nu prea am inteles continutul.......
Sus In jos
Continut sponsorizat





Coreea de Sud creeaza o armata Empty
MesajSubiect: Re: Coreea de Sud creeaza o armata   Coreea de Sud creeaza o armata I_icon_minitime

Sus In jos
 
Coreea de Sud creeaza o armata
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» coreea(wikipedia)
» România și Coreea de Sud fac împreună strategii de dezvoltare industrială
»  Sarbatorile in Coreea
» Introducere-Coreea de Sud
» Cateva distractii ale iernii in Coreea de Sud

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Despre Coreea :: Modul de trai-
Mergi direct la: