Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Oh Hani
Curtezana
Oh Hani


Mesaje : 462
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Campulung Muscel

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Empty
MesajSubiect: Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O   Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O I_icon_minitimeVin Sept 02, 2011 12:36 pm

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O PSH6

In iarna anului 2009, Shin Hye s-a oferit voluntar în Tapatali în Nepal la organizaţia cu non-profit alimentar ,pentru Coreea International ,"Ţi-e foame" (KFHI). Călătoria i-a schimbat viata.

Încărcata cu bunatati staţionare, cum ar fi creioane şi notebook-uri, un produs pentru a îmbunătăţi educaţia, şi cadouri pentru copii din Nepalian, Park Shin Hye a urcat la bordul avionul ei pana la Nepal. La sosire, inima ei a căzut când a văzut condiţiile de traire sumbre...

Sus In jos
Oh Hani
Curtezana
Oh Hani


Mesaje : 462
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Campulung Muscel

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Empty
MesajSubiect: Re: Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O   Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O I_icon_minitimeVin Sept 02, 2011 12:52 pm

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O 20091220211651
Copiii din acesl sat mic aflase ca sunt pe cale de a începe să meargă la şcoală, dar rechizite scolare lipsesc. Shin Hye donat creioane, notebook-uri etc şi că fanii ei au pregătit personal. Exista un băiat de 12 ani în acest sat, care lua rolul de cap al familiei, având grijă de fratele său şi mama sa . De asemenea, el iese la cerşit pentru a nu ramane infometat:(.

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Park_Shin-hye_1

Sus In jos
Oh Hani
Curtezana
Oh Hani


Mesaje : 462
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Campulung Muscel

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Empty
MesajSubiect: Re: Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O   Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O I_icon_minitimeVin Sept 02, 2011 12:54 pm

Atunci când Shin Hye a vizitat această casă de baiat, ea a aflat despre dorinţa lui de a construi un zid pentru a proteja familia de vântul puternic. Shin hye a început să lucreze cu membri ai echipajului pentru a începe construirea acestui zid.


Ea a asistat, de asemenea, pietre copii de rupere cu ciocane in mana lor pentru o viaţă. Pentru aceşti copii, de Crăciun nu are nimic de-a face cu ei. Shin Hye îmbrăcat într-un costum de Moş Crăciun pentru a decora copiilor foarte frumos primul pom de Crăciun împreună, oferindu-le o memorie de construcţii si un cadou de Crăciun.

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Park-shin-hye-africa-pic1
Sus In jos
Oh Hani
Curtezana
Oh Hani


Mesaje : 462
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Campulung Muscel

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Empty
MesajSubiect: Re: Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O   Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O I_icon_minitimeVin Sept 02, 2011 12:59 pm

Shin Hye a continuat munca ei emotionanta, vizitând-o carieră pentru a ajuta copiii care au lucrat zi şi noapte să distrugă bolovani cu ciocane ca singura lor sursa de bani.

Când s-a întors acasă în Coreea, a declarat Shin Hye mass-media, "Privind la zâmbetele copiilor care trăiesc în situaţii dificile, cum ard, am vrut să se răspândească dragoste cu atât mai mult m-am alăturat acestui proiect de voluntariat. Dar m-am simţit rău că am simţit că am primit mai multa iubire. "
Sus In jos
Oh Hani
Curtezana
Oh Hani


Mesaje : 462
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Campulung Muscel

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Empty
MesajSubiect: Re: Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O   Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O I_icon_minitimeVin Sept 02, 2011 1:01 pm

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Park-Shin-Hye-for-Vogue-Girl-300310-1

Acesta a fost doi ani, dar copiii din valea Himalaya din Nepal nu au lasat mintea Shin Hye lui.

"Când am decis să voluntari în Nepal, am scopul de a îndeplini munca mea de a da caldura si dragoste pentru oamenii de acolo am vrut doar să fac o treabă bună.. Dar de la întoarcerea mea în Coreea, imaginea sumbru al copiilor nepaleze exploataţie ciocane nu a părăsit mintea mea. " spune ea.
Sus In jos
Oh Hani
Curtezana
Oh Hani


Mesaje : 462
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Campulung Muscel

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Empty
MesajSubiect: Re: Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O   Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O I_icon_minitimeVin Sept 02, 2011 1:02 pm

"Copiii ar trebui să fie în şcoală Acestea ar trebui să fie exploataţie creioane şi cărţi în mâinile lor de învăţare de scriere şi citire de ce sunt ele deţin ciocane în loc copii mici care lucrează în piatră periculoase cariere miniere pietre pentru a face o viaţă -..? Doar gandit la asta, este atât de greşit şi sfâşietoare. "

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O PSH4

Sus In jos
Oh Hani
Curtezana
Oh Hani


Mesaje : 462
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Campulung Muscel

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Empty
MesajSubiect: Re: Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O   Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O I_icon_minitimeVin Sept 02, 2011 1:04 pm

"Vreau sa fac o schimbare," Pentru copiii din Nepal care Shin Hye se simte dator sa, Shin Hye simte nevoia să le pună pe calea educaţiei. Prin urmare, ea se gândeşte de a dona carti de povesti pentru copii cu KFHI.

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Park+Shin+Hye+gets+a+little+chubby+1
Sus In jos
AdelinaGirl
Doamna isotitoare
AdelinaGirl


Mesaje : 322
Reputatie : 1
Data de inscriere : 11/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Brasov

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Empty
MesajSubiect: Re: Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O   Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O I_icon_minitimeSam Sept 03, 2011 10:10 am

super tare
Sus In jos
http://kdream.forumgratuit.ro
Oh Hani
Curtezana
Oh Hani


Mesaje : 462
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Campulung Muscel

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Empty
MesajSubiect: Re: Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O   Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O I_icon_minitimeSam Sept 03, 2011 11:11 am

Nu-i asa?
Cat de tare ar fi sa faca chestia asta si un actor roman..dar ..na :-J la noi in romania sunt numai pentru ei!
Sus In jos
AdelinaGirl
Doamna isotitoare
AdelinaGirl


Mesaje : 322
Reputatie : 1
Data de inscriere : 11/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Brasov

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Empty
MesajSubiect: Re: Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O   Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O I_icon_minitimeSam Sept 03, 2011 12:00 pm

Oh Hani a scris:
Nu-i asa?
Cat de tare ar fi sa faca chestia asta si un actor roman..dar ..na :-J la noi in romania sunt numai pentru ei!

asa este.
Sus In jos
http://kdream.forumgratuit.ro
Min
Admin
Admin
Min


Mesaje : 1134
Reputatie : 5
Data de inscriere : 26/04/2011
Varsta : 25

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Empty
MesajSubiect: Re: Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O   Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O I_icon_minitimeDum Sept 04, 2011 2:06 am

:-j nu va asteptati asta nu vreun actor roman e ca si cum ati spera sa ninga in mijlocul veri
Sus In jos
AdelinaGirl
Doamna isotitoare
AdelinaGirl


Mesaje : 322
Reputatie : 1
Data de inscriere : 11/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Brasov

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Empty
MesajSubiect: Re: Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O   Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O I_icon_minitimeDum Sept 04, 2011 2:36 am

Min a scris:
:-j nu va asteptati asta nu vreun actor roman e ca si cum ati spera sa ninga in mijlocul
veri

asa este
Sus In jos
http://kdream.forumgratuit.ro
Oh Hani
Curtezana
Oh Hani


Mesaje : 462
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Campulung Muscel

Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Empty
MesajSubiect: Re: Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O   Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O I_icon_minitimeMar Sept 06, 2011 11:56 pm

AdelinaGirl a scris:
Min a scris:
:-j nu va asteptati asta nu vreun actor roman e ca si cum ati spera sa ninga in mijlocul
veri

asa este

Va dau drepate:(
Sus In jos
Continut sponsorizat





Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O Empty
MesajSubiect: Re: Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O   Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O I_icon_minitime

Sus In jos
 
Park Shin Hye doneaza carti de povesti pentru copii din Nepal!!:O
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Shin Se Kyung si Jonghyun nu se mai intalnesc
» Park Ha Sun
» De ce Park Young-Ha
» Despre Park Yoochun
» Despre Park Ji Young

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Seriale si Filme :: Actori coreeni :: Park shin hye-
Mergi direct la: