Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Despre trupa

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Hyorin
Admin
Admin
Hyorin


Mesaje : 1405
Reputatie : 5
Data de inscriere : 25/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Siret

Despre trupa Empty
MesajSubiect: Despre trupa   Despre trupa I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2011 9:41 pm

Nu de mult am descoperit formatia aceasta prin intermediul carismaticului si sensibilului Jung Yong Hwa, cal care l-a jucat pe Shin-woo in drama "You're beautiful" si care s-a dovedit a fi liderul formatiei C.N. BLUE. Deoarece ne-a placut foarte mult de el in film am hotarat sa ii urmarim si evolutia muzicala si am fost de-a dreptul...captivate. Melodii vii, vibrante incarcate de buna dispozitie, numai bune sa te scoata din starea de molesala avand ca punct central vocea cu adevarat placuta a tanarului actor/cantaret. Asa ca nu ne-am oprit la o singura melodie! Le-am cautat si ascultat pe toate si putem sa spunem ca am devenit fane declarate a formatiei. Am descoperit ca pe langa melodiile ritmate si unice tipice C.N. Blue mai exista si cele sensibile, deci fiecare album al lor contine muzica pentru toate gusturile iar asta denota faptul ca nimeni nu are cum sa ii antipatizeze. Fiecaruia dintre voi va va place cel putin o melodie a lor!

Dar ei nu sunt numai tineri si talentati! Sunt si foarte frumusei:

Pentru inceput as vrea sa clarificam ce inseamna "C.N. BLUE" , nu de alta dar noi ne-am batut capul ceva timp pana sa aflam. So: C.N. BLUE - Code name blue. Iar Blue se descompune in alte 4 cuvinte pe care le veti afla imediat, cand vom face prezentarea membrilor grupului. Pana atunci haideti sa mai aflam cate ceva despre baieti!

Au debutat in 19 august, 2009 in Japonia cu primul mini-album al formatiei "Now or Never" (Acum sau niciodata). Au fost porecliti "Al doilea FT.Island" (formatia dragului nostru Lee Hong Ki despre care vom scrie).

In 14 iunie si-au lansat primul mini-album pentru Coreea care includea piesa care mai tarziu avea sa devina una de rezistenta "I'm a loner" (Sunt un singuratic). Albumul lor a ocupat primul loc in topul "Gaon" pentru mai mult de doua saptamani.

In 15 ianuarie au avut primul concert televizat (de KBS), iar pe 29 au si castigat primul lor premiu, la numai cateva luni de la lansare.

In 10 februarie au debutat cu un reality show pe canalul de muzica "Mnet", intitulat "C.N Bluetory" , iar in aprilie numele fanclubului lor oficial a fost anuntat: BOICE- o combinatie intre BLUE + VOICE.

A urmat un continuu urscus pentru "CN. Blue" castigand tot mai multe premii si fiind cotati tot mai bine in topurile muzicale, dar si in inimile oamenilor care ii ascultau.

Acum recent, pe data de 9 ianuarie au lansat un nou album (japonez) "Re-maintenance" pe care l-au promovat in Osaka, Fukuoka, Nagoya si Tokyo intre 9-16 ianuarie 2011.

Alte activitati ale membrilor:

In 2009 Jung Yong Hwa a debutat ca actor in drama "You're beautiful", fiind urmat in 2010 de Kang Min Hyuk si Lee Jong Hyun care au jucat in filmul "Acoustic" pentru care au creeat si o melodie intitulata "High Fly" (Zbor inalt).

Acum ca am vorbit despre ei in general haideti sa cunoastem fiecare membru in parte!

1) Lee Jong Hyun

Poate ca va intrebati de ce nu am inceput cu Yong Hwa, deoarece el este liderul formatiei. Ei bine, Lee Jong Hyun este reprezentantul literei B (din BLUE) care "decodificat" inseamna burning (nelinistit, neastamparat). Inainte de debutul trupei in Coreea el a fost liderul formatiei insa si acum ocupa un loc important in ea.

Profil:

Nume: Lee Jong Hyun

Postul: Chitara&Vocal

Grupa de sange: O

Zi de nastere 15 iunie1990

Inaltime/Greutate 182cm 64kg

Hobby: Muzica, sportul

Specialitate: Judo

Punct forte: zambetul

Mai trebuie mentionat ca inainte de a devenii cantaret Lee Jong Hyun era cunoscut ca fiind un ULZZANG (best face / cel mai frumos chip).


2) Kang Minhyuk


Iata-l si pre reprezentantul literei L - lovely (dragalas). Am putea spune ca porecla i se potriveste de minune.


Profil:

Nume Kang Min Hyuk

Postul: Tobosar

Grupa de sange: A

Zi de nastere: 28 iunie 1991

Intalime/Greutate 184cm 60kg

Hobby: Fotbal, Basket

Specialitate Flautul

Punct forte: ochi zambitori (dar de zambet nu zice nimeni nimic?!)


3) Lee Jungshin


Da, sunt pozele corecte si nu, nu este fata. (glumim si noi umpic :D). Lee Jungshin este reprezentantul literei U - untouchable (de neatins).


Profil

Nume: Lee Jeong Shin

Post: Basist

Grupa de sange: A

Zi de nastere: 15 septembrie 1991 (va dati seama cand incepea scoala el isi sarbatoarea ziua de nastere)

Inaltime/Greutate: 186cm 66kg

Hobby: Muzica

Specialitate Rap, Bass

Punct forte: Ochi

4) Jung YongHwa


Si ultimul (dar in nici un caz cel din urma) si de ce sa nu recunoastem si preferatul nostru, liderul formatiei: Jung Yonghwa, reprezentantul literei E - emotional (afectiv, sensibil). Dar Jung Yong Hwa nu este numai liderul formatiei C.N.Blue! El a si compus majoritatea melodiilor.


Profil:

Nume: Jung Yong Hwa (정용화

Postul: lider, chitarist

Zi de nastere: 22 iunie 1989 (1989-06-22) (age 20)

Inaltime: 180 cm

Greutate: 63kg

Grupa de sange: A

Hobby: muzica

Specialitate: Clarinet, Beatbox

Punct forte: Dintii (huh?!)


Acum ca "am facut cunostinta" cu toti haideti sa vedem si ce au in palmares (atat la albume cat si la premii) baietii astia ca doar nu degeaba sunt ei asa de bine cotati. Incepem cu albumele:


1) Now or never - 2009

1. Now or Never

2. Let's Go Crazy

3. Love Revolution

4. Just Please

5. Teardrops in the Rain

2) Voice - 2009

1. voice

2. Wanna Be Like U

3. Never too late

4. Y,Why...

5. One of a kind

3) Bluetory - 2010

1. ひとりぼっち

2. Love Revolution

3. Y,Why...

4. Now or Never

5. そうします..忘れます..

4) ThankU - 2010

1. Intro

2. Let's Go Crazy

3. Love Revolution

4. Wanna Be Like U

5. Never too late

6. Now or Never

7. voice

8. Just Please

9. Y,Why...

10. Teardrops in the rain

11. One of a kind

12. a.ri.ga.tou.

5) Blue Love - 2010

1. LOVE

2. Sweet Holiday

3. Black Flower

4. Tattoo

5. 愛光

6. Let`s Go Crazy

6) The way - 2010

1. The Way part1~one time~

2. The Way part2~Ready N Go~

3. The Way part3~eclipse~

7) I don't know why - 2010

1. I don't know why

2. Lie

8 ) Re-maintenance - 2011

1. Try again, Smile again

2. Don't say good bye

3. kimio

9) First step - MARTIE 2011

Cum este si cel mai recent album al lor nu putem sa nu spunem cateva cuvinte despre el. Melodiile au fost aranjate, compuse si alese chiar de membrii trupei. Intrebati in ce masura sunt multumiti de noul lor album ei au raspuns ca in masura de....50%?!?! Da...oameni modesti. Oricum merita sa il downloadati (de cumparat mai greu :D). Si iata si piesele:

01 직감

02 Love Girl

03 상상 (Imagine)

04 I Don't Know Why

05 사랑은 비를 타고

06 Lie

07 One Time

08 Just Please

09 Wanna Be Like U

10 Ready N Go

11 고마워요

12 One Of A Kind (Bonus Track)

Premiile obtinute (la mai multe!):

Cyworld Digital Music Awards: Rookie of the Month (January) ("I'm A Loner")

GaOn Charts Awards: Rookie Award

Style Icon Awards: New Style Icon, Singer[11]

M.net Asian Music Awards : Male Rookie Award [12]

25th Golden Disk Awards : Digital Music Bonsang ("I’m A Loner") [13]

2nd Melon Music Awards: Best New Artist [14]

2nd Melon Music Awards: 2010 TOP

20th Seoul Music Awards: Best Newcomer Award (premiu obtinut anult acesta)

Acum am vrea sa va recomandam cateva melodii pe care sa le ascultati atunci cand sunteti obositi, tristi, plictisiti. Cu siguranta va vor readuce cheful de viata si cine stie poate va treziti "topaind" :

1) I'm a loner (piesa de rezistenta)

2) LOVE (este de-a dreptul imposibil sa stai jos la piesa asta)

3) LOVE REVOLUTION (sunetul de apel al Lilei

4) SWEET HOLIDAY (addicting)

Si in cele din urma piesa noastra de suflet (este linistitoare si are niste versuri sensibile)

5) TEARDROPS IN THE RAIN (titlul spune tot)

Si lista ar putea sa continue cu ONE TIME, READY N GO, ARRIGATOU, ONE OF A KIND...dar ne oprim aici si va lasam sa le descoperiti voi pe celelalte!

Daca v-ati saturat de voci computerizate, de basul acela repetitiv, enervant, de aceleasi cuvinte repetate de 100 de ori pe melodie, de cantareti/cantarete care nu stiu decat sa faca circ expunandu-si coprurile sau prestand dansuri cei drept spectaculoae dar pe niste melodii slabeeee si deloc originale (din pacate nici divertismentul coreean nu a scapat de asa ceva, ba chiar am putea spune ca abunda) C.N.BLUE este alternativa perfecta!
Sus In jos
https://seriale-coreene.forumgratuit.ro/
Oh Hani
Curtezana
Oh Hani


Mesaje : 462
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/08/2011
Varsta : 25
Localizare : Campulung Muscel

Despre trupa Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa   Despre trupa I_icon_minitimeSam Sept 03, 2011 10:51 am

Vaii de capu meuu:X
Pur si simplu ii iubesc:X
Sus In jos
AdelinaGirl
Doamna isotitoare
AdelinaGirl


Mesaje : 322
Reputatie : 1
Data de inscriere : 11/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Brasov

Despre trupa Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa   Despre trupa I_icon_minitimeSam Sept 03, 2011 11:43 am

faine informatii
Sus In jos
http://kdream.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Despre trupa Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa   Despre trupa I_icon_minitime

Sus In jos
 
Despre trupa
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Despre trupa
» Despre trupa
» Despre trupa
» Despre trupa
» Despre trupa

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Muzica coreeana :: C.N. BLUE-
Mergi direct la: